Po wyborach oraz Walnym Zgromadzeniu Delegatów

2026-02-04

Szanowni Państwo, drodzy Członkinie i Członkowie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcji Psychoterapii,

Jesteśmy już po wyborach oraz Walnym Zgromadzeniu Delegatów, które odbyło się w dniach 31 stycznia – 1 lutego 2026 roku w Warszawie.

Dziękujemy wszystkim Delegatkom i Delegatom, którzy przez dwa intensywne dni – do późnych godzin nocnych – z ogromnym zaangażowaniem obradowali, dyskutowali i podejmowali decyzje ważne dla przyszłości naszego środowiska. Dziękujemy także wielu osobom, które przez miesiące i tygodnie pracowały, aby to spotkanie mogło się odbyć: organizatorom, zespołom roboczym, komisjom oraz wszystkim, którzy wzięli na siebie odpowiedzialność za stworzenie przestrzeni do rozmowy, sporów i demokratycznych rozstrzygnięć.

Gratulujemy nowo wybranemu Zarządowi oraz nowo wybranej Przewodniczącej Zarządu, prof. Annie Zajenkowskiej. Życzymy Państwu odwagi, siły, mądrości i wsparcia środowiska w podejmowaniu wyzwań, które stoją dziś przed psychologią i psychoterapią w Polsce. Mijająca kadencja pozostawiła po sobie zniszczenia organizacyjne, relacyjne i instytucjonalne, czego wyrazem była pierwsza w ponad stuletniej historii PTP decyzja Delegatek i Delegatów o nieudzieleniu absolutorium ustępującemu Zarządowi.

Wierzymy, że nazwanie tych trudnych doświadczeń jest warunkiem odbudowy zaufania, porządkowania spraw i otwarcia nowego etapu opartego na dialogu, odpowiedzialności i wspólnych wartościach.

Z nadzieją patrzymy w przyszłość i deklarujemy gotowość do współpracy na rzecz odbudowy i rozwoju naszego Towarzystwa – z myślą o dobru środowiska i jakości pomocy psychologicznej oraz psychoterapeutycznej w Polsce.

Z wyrazami szacunku,
Zarząd Sekcji Psychoterapii PTP
Komisja Certyfikatu PTP”